Jagna Rolska – Publikacje

Jagna Rolska – Publikacje

image_pdfimage_print

glowka_Jagny_new (1)

Publicystka i recenzentka z Warszawy. Prywatnie posiadaczka męża, córki i niezrealizowanych, jak dotąd, planów posiadania psa. Miłośniczka słowa pisanego, gotowania i balkonowej uprawy pomidorów. Jako urodzona domatorka spokojnie drepcze przez życie i z właściwym sobie pesymizmem przejmuje się nawet najmniejszymi drobiazgami.

Powieść SF „SeeIT”

SeeIT 2D

 

Rok 2117. Ziemia to tykająca bomba, która niedługo ulegnie zniszczeniu. Ludzkość musi opuścić planetę i uciec na bezpieczne arki.

Rząd Światowy, w imię bezpieczeństwa, wprowadza coraz surowsze prawa, a ludzkość, coraz bardziej tłamszona, nie zdaje sobie sprawy z wielkiego oszustwa, w jakim bierze udział.

Grupa buntowników staje do nierównej walki z Rządem Światowym, a ich jedyną bronią jest wirus SeeIT.

Opowiadanie Off Road

Fahrenheit, 2010

Debiutanckie opowiadanie, którego akcja toczy się na tle niezbyt malowniczej „Gierkówki”, czyli trasy łączącej Śląsk z Warszawą. Można je znaleźć w archiwach portalu literackiego „Fahrenheit” pod tym linkiem: http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f70/20.html

 Opowiadanie Po drugiej stronie szyby

SFFH, 2011

2

Opowiadanie ukazało się w 71 numerze miesięcznika SFFH (wrzesień 2011). Tekst zajął pierwsze miejsce w ankiecie czytelników na tekst numeru i otrzymał nominację do literackiej nagrody Sfinks 2012. Obecnie, o przygodach faceta zamienionego w rybkę akwariową możecie poczytać na naszym blogu.

 Opowiadanie Na początku był człowiek

SFFH, 2011

Fantastyka Science Fiction. Fantasy i Horror. Numer 75. Styczeń 2012

Opowiadanie ukazało się drukiem w styczniowym numerze miesięcznika SFFH. Muszę przyznać, że był to tekst, którego logika i spójność nastręczyła mi jak dotąd najwięcej trudności. Przywykłam do zamykania w całość wielowarstwowych historii, ale w tym tekście rzuciłam siebie i swoich bohaterów w kompletnie oderwane od naszych ziemskich warunków życia środowisko. Wiecie jak wiele zmian to pociąga? Trzeba zadbać o  inne zwyczaje, inne skojarzenia, cele i nawet inaczej konstruować dialogi. Można się wyłożyć na byle detalu. W tej chwili opowiadanie jest dostępne wyłącznie w wysyłkowej sprzedaży archiwalnych numerów czasopisma. Niewykluczone, że kiedyś doczeka się premiery na blogu.

 Opowiadanie Poddasze

Fahrenheit, 2012

Opowiadanie można przeczytać pod tym linkiem: http://www.fahrenheit.net.pl/literatura/opowiadania/jagna-rolska-poddasze

 Opowiadanie Duch

Fahrenheit, 2013

Opowiadanie można przeczytać pod tym linkiem:

http://www.fahrenheit.net.pl/literatura/opowiadania/jagna-rolska-duch

  • kazimierz boroszko

    Łatwo się tutaj manewruje bo nie ma reklam, na szczęście :))
    Mało jeszcze czytałem więc mój komentarz na razie będzie mały

    • świeżonapisane

      Reklam nie ma, to fakt :) Ale i na innych stronach można sobie z tym poradzić. Zainstaluj Adblocka i ulga gwarantowana :) Pozdrawiamy serdecznie!

Comments are closed.