nasze_publikacje_kopia-1-crop
Izabella Frączyk – Publikacje

Izabella Frączyk – Publikacje

glowa_izy

Izabella Frączyk 

Pisarka z Krakowa, autorka sześciu bestsellerowych powieści obyczajowych. Prywatnie posiadaczka męża, bliźniaczek, dwóch kotów i psa. Miłośniczka szybkich samochodów, quadów i sportów zimowych. Energicznie kroczy przez życie i z właściwym sobie optymizmem nie przejmuje się drobiazgami.

kolaż 2

 

EL FIN DEL MUNDO

 

22384874_1612437635486207_1870608630_n

A veces vale la pena tentar al destino para encontrar la felicidad. Maryl, de casi 30 años de edad, atractiva e inteligente, abandonada hace unos años por su novio, se queda soltera, pero tiene una carrera prometedora en una agencia de publicidad. Un día, ella capta la atención del galán de la compañía, Marcel. Gracias al plan de unos de sus compañeros de trabajo, la pareja pasa noche inesperadamente romántica al lado del mar de Sopot. Una vez que regresan, Marcel se va sin aviso a un curso en Madrid, mientras Maryl, a regaña dientes, trata de afrontar el desafío de trabajar con uno de los clientes más exigentes (y uno de los más atractivos), Chris Gawlowicz. El dueño de una empresa internacional resulta ser un hombre encantador, y claramente le gusta la chica… Mientras tanto, el mundo se está preparando para el día del juicio profetizado por los mayas. ¿Será el fin del mundo una excusa para un nuevo comienzo en la vida de Maryl?

 

STAJNIA W PIEŃKACH TOM 2. SPALONE MOSTY

stajnia 2

Kiedy wszystko zaczyna się układać, to nieomylny znak, że los już coś dla nas szykuje. Życie na wsi dalekie jest od sielanki, a starych problemów nie da się zostawić za nowymi drzwiami. Czy Magda do końca wiedziała, na co się decyduje? Czy nie zabraknie jej siły?

Izabella Frączyk w kontynuacji niezwykłej historii o realizacji marzeń i osiąganiu celów, potrzebie zmian i spełnianiu oczekiwań innych ludzi.

 

 

STAJNIA W PIEŃKACH TOM 1. KONCERT CUDZYCH ŻYCZEŃ

stajnia 1

Czasem trzeba porzucić wszystko, żeby odnaleźć drogę do własnego świata.

Sprawdzone przyjaciółki, dobrze płatna praca i kochający facet – czy może być coś ważniejszego? Magda była zadowolona ze swego życia… do czasu gdy w drzwiach jej mieszkania stanęła teściowa z walizkami. A to dopiero początek nieoczekiwanych zmian w jej życiu. W spadku pobabci otrzymuje stadninę koni w Pieńkach, która okazuje się podupadającą i zadłużoną ruiną. Ale może to właśnie ten moment, gdy los daje szansę, by zacząć wszystko od nowa?

Izabella Frączyk w niezwykłej historii o uśmiechach losu, przyjaźni i zaufaniu do ludzi.

Od wydawcy

„Są sytuacje, które wydają się beznadziejne. A cały szkopuł tkwi w tym, żeby dostrzec to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne. Magda – bohaterka powieści – właśnie to czyni. Zakochuje się w fatalnym pomyśle. I gwarantuję, że Wy zakochacie się razem z nią”.
Magdalena Kordel

„Czasami chciałabym się znaleźć w takich Pieńkach i w takiej stajni. Rzucić wszystko i zająć się czymś zupełnie innym, jak bohaterka tej książki. Świetnie i z ogromnym poczuciem humoru – jak to zwykle u Izy Frączyk – napisana powieść. Polecam gorąco”.
Lucyna Olejniczak

 

SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU

szczesciewnieszczesciu

Klara miała wszystko, a przynajmniej tak jej się wydawało do chwili, kiedy wraz z utratą stabilizacji, zdecydowała zbudować wszystko od nowa. Mimo niepowodzeń w uczuciach i finansach, przy wsparciu przyjaciół, postanowiła stanąć na własnych nogach i wziąć swoje życie we własne ręce.

Tylko co począć w sytuacji, kiedy niespodziewanie życie staje się czystą kartą do zapisania? Może by tak wyjechać na kilka dni z przyjaciółką i złapać oddech na łonie natury? Poszukać sobie nowego mieszkania? Czy może najpierw rozprawić się kłamliwym kochankiem? Czas złapać byka za rogi, tylko od czego by tu zacząć…

 

DO TRZECH RAZY SZTUKA

 

Anna na co dzień sprzedaje ubezpieczenia i z całego serca nienawidzi swojego zajęcia. Gdy pewnego dnia, za sporawą wiarołomnego narzeczonego jej życie wywraca się do góry nogami, układ zawodowy również staje pod znakiem zapytania. Kobieta stawia wszystko na jedną kartę i przypadkiem znajduje inne zajęcie. Bezduszna korporacja farmaceutyczna wysoko podnosi poprzeczkę i Anna musi dać z siebie wszystko, by jakoś odnaleźć się w nowych realiach. Skomplikowany system międzyludzkich relacji mocno daje jej się we znaki, a dołożywszy do tego wymagających klientów, wielokilometrowe codzienne przebiegi, dalekie wyjazdy, szkolenia oraz intrygi wewnątrz firmy, Magda musi dać z siebie wszystko. Czy przyzwyczajona do spokojnej pracy agentka od ubezpieczeń poradzi sobie w bezdusznym korporacyjnym tyglu, gdzie non stop coś się dzieje i gdzie w wyścigu szczurów do końca nie wiadomo kto przyjaciel, a kto wróg?

 

 

 

SIOSTRA MOJEJ SIOSTRY

 

front słaba jakość

Hanka – owoc romansu matki z żonatym mężczyzną – wiedzie bardzo skromne życie w bieszczadzkiej wiosce, dopóki na jej drodze nie staje przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Spokojna dotąd egzystencja bohaterki w jednej chwili staje na głowie, a ona sama niespodziewanie ląduje w samym centrum światka stołecznych celebrytów. Czy wychowana na głębokiej prowincji dziewczyna podoła wyzwaniom, czy też położy uszy po sobie i bogatsza w niecodzienne doświadczenia powróci na stare śmieci?

 

 

JAK U SIEBIE

 

okładka

Eliza miała wszystko, czego chciała. Stabilny związek, mieszkanko na warszawskiej Starówce i wymarzoną pracę pielęgniarki w ekskluzywnym domu seniora na Marcowym Wzgórzu. Zadowolona z życia spokojnie żyła z dnia na dzień, dopóki jedna z jej podopiecznych nie obdarowała jej spadkiem. Przekonana, że to tylko trochę biżuterii, na skutek nieporozumienia stała się właścicielką zrujnowanego podmiejskiego hotelu, w dodatku o dość wątpliwej reputacji. Mimo fachowej pomocy przyjaciółki, poukładany świat Elizy w jednej chwili stanął na głowie, bo w sytuacji gdy wszystkim się wydawało, że odziedziczyć można wyłącznie złote góry, bohaterce przyszło stawić czoło wyzwaniom, o jakich jej się nawet nie śniło.

 

 

KONIEC ŚWIATA

 

okładka wysoka jakość

Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej. Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie Marcel bez słowa wyjeżdża na szkolenie do Madrytu, zaś Marylka z zaciśniętymi zębami stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest współpraca z jednym z najbardziej upierdliwych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych klientów – Krzysztofem Gawłowiczem. Właściciel międzynarodowej firmy okazuje się uroczym mężczyzną, któremu dziewczyna wyraźnie się podoba…

Tymczasem świat przygotowuje się na prorokowaną przez Majów zagładę. Czy jego koniec będzie pretekstem do nowego początku w życiu Marylki?

DZIŚ JAK KIEDYŚ

okladka

Aleksandra to świeża rozwódka. Widok twarzy byłego męża nie należy do najmilszych. By go więcej nie spotykać, rezygnuje z dotychczasowej pracy, w której mijali się codziennie. O nową nie jest tak łatwo, ale od czego ma się koleżanki i notesy pełne kontaktów. Z pomocą przychodzi najlepsza przyjaciółka i proponuje posadę w ulokowanej na prowincji starej wytwórni win. Wizja sielankowego spokoju, biurowej posady i rabatu na dobre trunki jest bardzo kusząca. Ola długo się nie zastanawia, bo ma nadzieję zebrać tam siły, aby wrócić do gry w wielkim mieście. Na miejscu okazuje się, że wytwórnia win to nic innego jak fabryka jednych z najtańszych jaboli, a miasteczko zatrzymało się w głębokim PRL-u i ukochane najdroższe buty muszą wylądować w szafie. Tylko kto powiedział, że życie za rogi łapie się tylko w wielkim mieście?

KOBIETY Z ODZYSKU

kobiety z odzysku okladka do druku

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często życiem rządzi przypadek?

Trzy kobiety: młoda wdowa, była żona bigamisty oraz doświadczona przez życie rozwódka nawet nie przypuszczają jak wiele w ich życie mogą wnieść wspólne egipskie wakacje. Leniwy urlop na leżaku? Nic bardziej błędnego. Niesamowite zbiegi okoliczności sprawią, że ich świat stanie na głowie i po powrocie do kraju już nic nie będzie takie jak przedtem?

POKRĘCONE LOSY KLARY

Pokrecone losy Klary do druku

Piękna, zgrabna, mądra, niezależna. Kobieta mająca same atuty, roztkliwia się nad swoim pokręconym losem i zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem takim negatywnym nastawieniem sama nie przyciąga do siebie pecha. Jej życie jest zakręcone jak „ruski termos”. Pracuje od świtu po zmrok z przerwą na gorącą pizzę. W weekendy ma czas tylko na seks z „narzeczonym” i odsypianie. Któregoś dnia jednak okazuje się, że to nie ta praca, nie ten facet i nie to mieszkanie…

 

 

Jagna Rolska – Publikacje

Jagna Rolska – Publikacje

glowka_Jagny_new (1)

Publicystka i recenzentka z Warszawy. Prywatnie posiadaczka męża, córki i niezrealizowanych, jak dotąd, planów posiadania psa. Miłośniczka słowa pisanego, gotowania i balkonowej uprawy pomidorów. Jako urodzona domatorka spokojnie drepcze przez życie i z właściwym sobie pesymizmem przejmuje się nawet najmniejszymi drobiazgami.

Powieść SF „SeeIT”

SeeIT 2D

 

Rok 2117. Ziemia to tykająca bomba, która niedługo ulegnie zniszczeniu. Ludzkość musi opuścić planetę i uciec na bezpieczne arki.

Rząd Światowy, w imię bezpieczeństwa, wprowadza coraz surowsze prawa, a ludzkość, coraz bardziej tłamszona, nie zdaje sobie sprawy z wielkiego oszustwa, w jakim bierze udział.

Grupa buntowników staje do nierównej walki z Rządem Światowym, a ich jedyną bronią jest wirus SeeIT.

Opowiadanie Off Road

Fahrenheit, 2010

Debiutanckie opowiadanie, którego akcja toczy się na tle niezbyt malowniczej „Gierkówki”, czyli trasy łączącej Śląsk z Warszawą. Można je znaleźć w archiwach portalu literackiego „Fahrenheit” pod tym linkiem: http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f70/20.html

 Opowiadanie Po drugiej stronie szyby

SFFH, 2011

2

Opowiadanie ukazało się w 71 numerze miesięcznika SFFH (wrzesień 2011). Tekst zajął pierwsze miejsce w ankiecie czytelników na tekst numeru i otrzymał nominację do literackiej nagrody Sfinks 2012. Obecnie, o przygodach faceta zamienionego w rybkę akwariową możecie poczytać na naszym blogu.

 Opowiadanie Na początku był człowiek

SFFH, 2011

Fantastyka Science Fiction. Fantasy i Horror. Numer 75. Styczeń 2012

Opowiadanie ukazało się drukiem w styczniowym numerze miesięcznika SFFH. Muszę przyznać, że był to tekst, którego logika i spójność nastręczyła mi jak dotąd najwięcej trudności. Przywykłam do zamykania w całość wielowarstwowych historii, ale w tym tekście rzuciłam siebie i swoich bohaterów w kompletnie oderwane od naszych ziemskich warunków życia środowisko. Wiecie jak wiele zmian to pociąga? Trzeba zadbać o  inne zwyczaje, inne skojarzenia, cele i nawet inaczej konstruować dialogi. Można się wyłożyć na byle detalu. W tej chwili opowiadanie jest dostępne wyłącznie w wysyłkowej sprzedaży archiwalnych numerów czasopisma. Niewykluczone, że kiedyś doczeka się premiery na blogu.

 Opowiadanie Poddasze

Fahrenheit, 2012

Opowiadanie można przeczytać pod tym linkiem: http://www.fahrenheit.net.pl/literatura/opowiadania/jagna-rolska-poddasze

 Opowiadanie Duch

Fahrenheit, 2013

Opowiadanie można przeczytać pod tym linkiem:

http://www.fahrenheit.net.pl/literatura/opowiadania/jagna-rolska-duch