Jak zrobić zupę z pokrzywy krok po kroku

Jak zrobić zupę z pokrzywy krok po kroku

Żądło pokrzywy jest spowodowane przez krzemianowe rurki znajdujące się w jej łodydze. Po ugotowaniu lub wysuszeniu pokrzywy, te krzemianowe rurki są dezaktywowane, a pokrzywa jest wspaniałym pożywieniem dla motyli. Jak więc możemy zrobić zupę z pokrzywy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak. W tym przepisie wykorzystano liście i nasiona pokrzywy. Jest to pyszny i zdrowy dodatek do Twojej następnej zupy.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z metabolizm.net

Użądlenia pokrzywy są powodowane przez rurki krzemianowe w łodydze

Pokrzywa ma delikatną łodygę, puste włoski zwane trichomami oraz nabrzmiały worek z drażniącym płynem. Te wytwarzające podrażnienia rurki krzemianowe mogą przebić skórę i uwolnić koktajl substancji chemicznych. Roślina ta występuje w całej Europie, Azji i niektórych częściach Afryki Północnej. Jest to chwast, który musi być odpowiednio zarządzany, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

Są bolesne

Możesz zrobić szwedzką zupę z pokrzywy, używając przepisu, który przypomina francuski bisque rybny. Zupę tę najlepiej przyrządzić z chudej białej ryby, ale możesz zastąpić nią dowolnie wybraną rybę. Jeżeli ty no masz dostęp ryba, ty możesz używać ziemniaka lub 50:50 mieszankę szpinak i pietruszka. Aby zrobić zupę z pokrzywy, zieleninę należy najpierw zblanszować. W większości przypadków można użyć mrożonego szpinaku, ale pokrzywy należy zblanszować w kąpieli lodowej, aby zapewnić im maksymalną wartość odżywczą.

Dezaktywują się po ugotowaniu lub wysuszeniu pokrzywy

Pokrzywa ma silne żądło. Po zetknięciu z gołą skórą jej włoski kłują. Jednak po ugotowaniu lub wysuszeniu, żądło nie jest już obecne. Ten failure-safe metoda identyfikować żądło nettle jest także łatwym sposobem przygotowywać je dla gotowania. Jeśli musisz zjeść żądlącą pokrzywę, upewnij się, że nosisz rękawice ochronne i używasz szczypiec do obsługi.

Przeczytaj:  Przepis na jabłecznik - wybierz odpowiednie jabłka

Są świetnym pokarmem dla motyli

W przeciwieństwie do wielu innych roślin, pokrzywy mogą być spożywane bez ryzyka rozprzestrzeniania się. Oprócz tego, że są świetnym pokarmem dla motyli, pokrzywy mają również wiele innych korzyści. Stanowią darmowe źródło nawozu dla ogrodów i są poręczną rośliną pułapką, która przyciąga biedronki i motyle. Aby zrobić zupę z pokrzywy, zbierz pokrzywy zanim zaczną kwitnąć. Jeśli to możliwe, zbieraj pokrzywy, które nie zostały spryskane herbicydami.

Są dobre dla Ciebie

Aby przygotować zupę z pokrzywy, musisz dokładnie oczyścić i umyć liście. Usuń twarde łodygi i wyrzuć je. Umieść pokrzywy w szerokim garnku i dodaj tyle wody, aby je przykryć. Gotuj pokrzywy na średnim ogniu, aż zmiękną i staną się lekko półprzezroczyste. Podczas gotowania dodaj warzywa. Gdy warzywa będą już miękkie, dodaj ryż. Gotuj przez około 10 minut, często mieszając. Podczas gdy ryż się gotuje, dodaj pokrzywy i wymieszaj je z wywarem. Gotuj pokrzywy, często mieszając je w zupie, aż zwiędną. Dodaj śmietankę kokosową do smaku lub pomiń ją.

Podobne:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane