Wybielanie zębów — czy warto się na nie zdecydować?

Wybielanie zębów to zabieg cieszący się coraz większym powodzeniem. Czy jednak warto się na niego zdecydować? Jakie metody stosuje się przy wybielaniu? Odpowiedź w artykule!
wybielanie zębów

Bez wątpienia każdy z nas chciałby mieć piękny i biały uśmiech. To zupełnie naturalne. Warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej o samym wybielaniu zębów i zdecydować się na nie w pełni świadomie!

Dlaczego trzeba wybielać zęby? 

Jak już wspomnieliśmy, aktualnie wybielanie zębów jest bardzo popularnym zabiegiem dentystycznym. Dlaczego jednak istnieje potrzeba wybielania zębów? Przyczyn może by kilka. Po pierwsze, nie każdy z nas ma białe zęby. Tak naprawdę istnieje  wiele odcieni uzębienia i nie mówimy tu tylko o odcieniach bieli. Zatem być może nie mamy białych zębów, od samego początku ich odcień może być po prostu inny niż śnieżna biel. 

Kolejna sprawa to różnego rodzaju czynniki wpływające na przebarwienia uzębienia. Picie kawy, herbaty, palenie tytoniu albo spożywanie różnych pokarmów może znacząco wpływać na to, że nasze zęby tracą swój biały kolor. Podobnie rzecz ma się w sytuacji, w której na zębach pojawia płytka nazębna lub kamień. Właśnie wtedy wybielanie zębów jest świetnym sposobem na nadanie naszemu uśmiechowi białego koloru, a pomóc nam w tym może wpisanie w wyszukiwarce hasła: wybielanie zębów Kraków.

Metody wybielania zębów 

Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Galeria Uśmiechu w swojej ofercie ma różne metody wybielania zębów. 

Metoda Beyond to jednorazowy zabieg polegający na pokryciu zębów specjalnym żelem wybielającym, który następnie jest aktywowany przy pomocy akceleratora, czyli światła lampy do wybielania. Metoda ta pozwala na poprawę od 5 do 14 odcieni bieli w 16-stopniowej skali VITA.

Inną opcją stosowaną w Galerii Uśmiechu jest metoda polegająca na użyciu żelu wybielającego Prevdent. To bardzo zaawansowany technologicznie żel dający efekty wybielania już w niecałe półtorej godziny po zabiegu.

Metoda nakładkowa to kolejny sposób na biały uśmiech. Indywidualnie wykonana nakładka na zęby w połączeniu ze specjalnym żelem zakładana jest przez pacjentów na okres nocy. Trwa to najczęściej około dwóch tygodni, jednak efekty tej metody widać już po kilku dniach.

Przeczytaj:  Przepis na Tortille z kurczakiem - Przygotuj lepsze Tortille niż w McDonald's

Podsumowując, możemy zaznaczyć, że do wyboru mamy co najmniej kilka metod wybielania zębów, takich jak:

  • metoda Beyond,
  • metoda Prevent,
  • metoda nakładkowa.

Należy jednak pamiętać, że konkretną metodę wybielania zawsze zaleca lekarz dentysta po indywidualnej analizie każdego przypadku. To bardzo istotne, ponieważ w niektórych sytuacjach mogą pojawić się przeciwwskazania do wybielania zębów, takie jak ciąża, karmienie piersią, próchnica lub zbyt młody wiek. Właśnie dlatego nigdy nie eksperymentujmy i nie decydujmy się na wybielanie zębów niesprawdzonymi metodami, które nie są zalecane przez lekarzy ani z nimi konsultowane. Więcej informacji na temat samego wybielania zębów oraz wspomnianych już metod znajdziesz na stronie https://www.galeriausmiechu.pl/.

Zdecyduj się na wybielanie zębów!

Na sam koniec warto odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, czyli czy warto zdecydować się na wybielanie zębów? Tutaj paść może jedna odpowiedź: tak! Wybielanie zębów to zabieg bardzo rozpowszechniony, czyli dobrze znany, wielokrotnie stosowany a co za tym idzie również bezpieczny i bezinwazyjny. Wykonanie go w profesjonalnym centrum, takim jak Galeria Uśmiechu, gwarantuje świetne efekty, najlepszą opiekę i przy tym doradztwo na najwyższym poziomie.

Nie sposób wspomnieć również o korzyściach, jakie daje wybielanie zębów. Skuteczne pozbycie się nieestetycznego, żółtawego koloru zębów i zamienienie ich w piękny, biały uśmiech dodaje pewności siebie, poprawia samoocenę oraz przykuwa uwagę, po prostu nas upiększając. Zabieg ten pozwala także dbać o swoje zęby i zapobiegać wielu problemom poprzez wczesne i regularne wykrywanie ubytków czy próchnicy. 

Jeśli więc myślisz o wybieleniu zębów, ale wahasz się z podjęciem decyzji, to możesz śmiało umówić się na ten zabieg. Pamiętaj jedynie o tym, by zaufać specjalistom, takim jak lekarze w Galerii Uśmiechu i cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem!

Podobne:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane